Universal Republic

Од Википедија — слободната енциклопедија
Universal Republic
Холдинг компанија Universal Music Group
Основана 2006
Дистрибутер Universal Motown Republic Group
(во САД)
Universal Island Records
(надвор од САД)
Жанр Various
Земја на потекло  САД
Локација Њујорк

Universal Republic e издавачка куќа, од Universal Music Group.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]