2000 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1990199119921993199419951996 •   
199719981999 2000 200120022003
   2004200520062007200820092010
Поврзан временски период или предмет
1997199819992000200120022003
1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти2010-ти2020-ти2030-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

2000 година во фудбалот содржи некои значајни настани.