ЧиПитс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Регионот на ЧиПитс

ЧиПитс (англиски: ChiPitts) е група од метрополитенски области во Среден Запад на САД, од Кливленд до Милвоки.

Список на градови[уреди | уреди извор]

Главни градови во ЧиПитс се: