Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Злеово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Успение на Пресвета Богородица
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Подарешка
Местоположба

Карта

Место Злеово
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Пресвета Богородица
Архитектонски опис

Црква „Успение на Пресвета Богородица“ — црква која се наоѓа во Злеово, Општина Радовиш.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]