Црква „Св. Троица“ - Скачинци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Троица“ - Скачинци
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велешко
Местоположба
Населено место Скачинци
Општина Градско
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Троица“ - Скачинци