Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија Личностза личност
| име = Алфред Адлер<br>''Alfred Adler''
| портрет = Alfred Adler.png
941.847

уредувања

Прегледник