Разлика помеѓу преработките на „Воден пат“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[image:narrowboats-at-tardebigge.jpg|thumb|right|300px|[[Каналски чамец]] на канал, [[Вустершир]], [[Англија]]]]
'''Воден пат''' е пловна [[вода|водна]] површина. Ова може да виде [[река]], [[езеро]], [[океан]] и [[канал]]. За овие води да бидат пловни, тие кмораат да исполнуваат неколку критериуми:
941.847

уредувања

Прегледник