Речен превоз

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Речен транспорт)
Прејди на: содржини, барај

Речен превоз е вид на транспорт по реки и канали.

Видете исто така[уреди | уреди извор]


  1. пренасочување Шаблон:Воден сообраќај-никулец