49 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Брише: es:Cuarenta y nueve)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=49|македонски=четириесет и девет|реден=четириесет и деветти|делители=|фактор=|римски=XLIX|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[48 (број)|48]] '''49''' [[50 (број)|50]] }}
941.847

уредувања

Прегледник