Аеродром Венеција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Аеродромот е поврзан со блиската железничка станица Венеција-Местре, автобуска станица, како и водено такси до [[Плоштад Свети Марко|Плоштадот Свети Марко]].
 
== Авиокомпании и дестинации ==
 
==Авиокомпании и дестинации==
 
*[[Aegean Airlines]] (Атина)
*[[Aer Lingus]] (Даблин)

Прегледник