Разлика помеѓу преработките на „Кореја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 62 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: fiu-vro:Korea)
[[et:Korea]]
[[eu:Korea]]
[[fa:کره (کشور)]]
[[fi:Korea]]
[[fiu-vro:Korea]]
[[ru:Корея]]
[[sa:कोरिया]]
[[sc:Corèa]]
[[scn:Corea]]
[[simple:Korea]]
[[vi:Triều Tiên]]
[[yi:קארעע]]
[[zh:朝鲜 (称谓)]]
[[zh-yue:朝鮮]]
5.104

уредувања

Прегледник