3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: background-color: white --> transparent
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Димитар Иванов Стојанов]], прв оригинален бугарски [[писател]] за деца, еден од најдобрите сликари на бугарското село.
941.847

уредувања

Прегледник