Топло чоколадо: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
'''Топлото чоколадо''', познато и како топло какао е топол пијалок кој се состои од рендана чоколада, стопена чоколада или [[какао]] во прав, загреано млеко или вода и обично засладувач како шлаг.
 
Наводи
{{Наводи|2}}
5.486

уредувања

Прегледник