Разлика помеѓу преработките на „Нов Тајпеј“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2)
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2))
 
|name = Нов Тајпеј
|settlement_type = специјална општина
|official_name = {{langјаз|zh-tw|新北市}}
|native_name = {{langјаз|zh-tw|新北}}
|image_skyline = New Taipei montage.png
|imagesize = 280px

Прегледник