Разлика помеѓу преработките на „Витилиго“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
ситна поправка
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание (2))
(ситна поправка)
:*Дамките можат да се појават на секоја возраст во животот, а нивната појава често се поврзува со стрес.
:*Дамките најчесто се јавуваат на откриените делови на телото, како што се лицето, вратот и рацете, иако може да се појават на секој дел од телото.
:*Косата може да побели, а белките на очите мозатможат да ја сменат бојата.
[[Податотека:Vitiligo.jpg|мини|лево|Витилиго на нозе]]
===Обратете се на лекар===
Анонимен корисник

Прегледник