Разлика помеѓу преработките на „Чикашки универзитет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: 0-тиот век → 0 век using AWB
с (→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: кој што → којшто (2) using AWB)
с (→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: 0-тиот век → 0 век using AWB)
Кампуси на Универзитетот во Чикаго
 
Снел Хичкок, додипломска спална изградена околу 20-тиот век и е сместена во Главните Четириаголници.
 
Капелата Рокефелер која била дизајнирана од Бертрам Годху и е изградена во 1928 година, покажувајќи архитетски вид на нео готска архитектура.

Прегледник