7 ноември (настани): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-. октомври + октомври)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. септември + септември))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. октомври + октомври))
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1917]] 
|(23.  октомври по стариот календар) Во [[Петроград]] избувна социјалистичката револуција во [[Русија]], подоцна наречена [[Октомвриска револуција]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 

Прегледник