Разлика помеѓу преработките на „Прва македонско-косовска ударна бригада“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
| garrison_label =
| battles = [[Февруарски поход]]<br>[[Пролетна офанзива]]
| decorations = [[Податотека:Order of the National Hero BAR.svg.png|50п|Орден на народен херој]] [[Податотека:Order of the National liberation Rib.png|50п|Орден на народното ослободување]]
| notable_commanders=[[Петар Брајовиќ]]
}}
 
Освен [[Македонци]], во редовите на бригадата се бореле и [[Срби]], [[Црногорци]], [[Албанци]], [[Словенци]].
 
== Формирање на бригадата ==
 
[[Категорија:Бригади на НОВМ]]

Прегледник