9 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 162 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|[[Чарлс Дикенс]] — познат англиски писател (р. 1812).
|-
|valign="top" align="right"|[[2011]] 
 
|[[Јосип Каталински]] — босански и југословенски фудбалер (р. 1948).
|-
 
|}
<noinclude>

Прегледник