Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Извршна власт“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Шаблон:Executive преместена како Шаблон:Извршна власт: Превод)
**[[Министерство]]
**[[Министер]]
Системи
*[[Претседателски систем]]
*[[ПолупретседателскиПретседателски систем|Претседателски]]
*[[Полупретседателски систем|Полупретседателски]]
*[[Парламентарен систем|Парламентарен]]
**[[Сожителство (политика)|Сожителство]]
**[[Вестминстерски систем|Вестминстерски]]
*[[Листа на моментални шефови на држава и влада|Лидери]]
*[[Листа на влади|Влади]]

Прегледник