Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
----
* '''Извршна власт'''
** [[Претседател на Индонезија|Претседател]] ([[Список на претседатели на Индонезија|Списоксписок]])
** [[Потпреседател на Индонезија|Потпретседател]] ([[Список на потпретседатели на Индонезија|Списоксписок]])
** [[Кабинет на Индонезија|Кабинет]]
* '''Законодавна власт'''
** [[Регионален претставнички совет]]
** [[Народен претставнички совет]]
* '''ПравнаПравосудна власт'''
** [[Врховен суд на Индонезија|Врховен суд]]
** [[Уставен суд на Индонезија|Уставен суд]]

Прегледник