Подреони на Индонезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Индонезија
Coat of Arms of Indonesia Garuda Pancasila.svg

Оваа статија е дел од серијалот:
Политика на ИндонезијаВлада

други земји
 Портал „Политика“

Подреоните (индонезиски: kecamatan) се единици на намесништвата (kabupaten) или градовите (kota) во Индонезија. Подреоните се поделени на административни села (kelurahan).


Список на подреини[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]