Википедија:Барања за администраторски статус/Brest: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (форматирање)
сНема опис на уредувањето
:''Следната дискусија е зачувана како архива на '''успешна''' кандидатура за администраторски статус. <span style="color:red">'''Не ја менувајте неговата содржина'''</span>.[[Категорија:Успешни барања за администраторски статус|{{SUBPAGENAME}}]]
 
===[[Википедија:Барања за администраторски статус/Brest|Brest]]===
'''[{{fullurl:Википедија:Барања за администраторски статус/Brest|action=edit}} Конечно:]'''
'''(8/0/0); Закажано да заврши во 20:07, [[15 мај]] [[2007]] (UTC)'''
::Мој пријателе го прифаќам твојот предлог, со надеж дека и другите шампиони го делат твоето мислење.--[[Корисник:Brest|brest]] 22:23, 8 мај 2007 (UTC)
 
;====Прашања за кандидатот====
Драг кандидату, благодариме за вашата понуда да {{Уникод|ѝ}} служите на Википедија со овој капацитет. Ве молиме оддвојте малку време, со цел да одговорите неколку општи прашања со цел да го олесните раководењето на гласачите:
:'''1.''' Со кои администраторски задачи планирате да помагате? Ве молиме видете [[:Категорија:Википедија дневник]] и [[:Категорија:Административен дневник]], и прочитајте ја страницата за [[Википедија:Администратори|администратори]].
::'''АО:''' Мојот интерес е фокусиран на повеќе полиња. Историја, Наука, Техника, Политика, ... Постои широк простор за подобрување на постоечките статии и секако креирање на нови. Мојата главна цел ќе биде подршка на вредните уредувачи, охрабрување на пасивните корисници да земат активно учество, привлекување на нови уредувачи и корисници, жестока одбрана на НГТ, заштита на википедија од вандалски дејствија.
 
:'''2.''' Од вашите статии или придонеси кон Википедија, дали има некои со кои сте особено задоволни, и зошто?
::'''АО:''' Ми причинува посебно задоволство што бев еден од првите кои почнаа со уредување на македонската википедија, препознавајчи ја важноста на овој проект, кој во тоа време беше речиси непознат во пошироки рамки дури.
 
:'''3.''' Дали сте биле во некакви конфликти во однос на уредувањето во минатото или дали сметате дека другите корисници ви предизвикале стрес? Како сте се справиле со тоа и како ќе се справувате со тоа во иднината?
::'''АО:''' Самата природа на уредувачите на википедија е такваа да секој дава непроценлив напор за збогатување на постоечките содржини. Концептот на википедија овозможува потполна слобода во изразувањето на секоја индивидуа. До сега не сум наишол на непремостливи несогласувања и верувам дека секоја разумна конверзација може да најде решение за било кое несогласување и разидување во ставовите.
 
;====Општи коментари====
*
----
<!-- ВАЖНО: Само регистрирани Википедијанци може да коментираат во секциите „за“, „против“ или „воздржан“. Нерегистрираните корисници или уредниците кои не се логирани се добредојдени да учествуваат во секциите „коментари“ и „прашања“. -->
 
====Дискусија====
 
*
 
=====За=====
# --[[Корисник:Misos|Милош]] 19:52, 9 мај 2007 (UTC)
# --[[Корисник:Bjankuloski06|Б. Јанкулоски]][[Разговор со корисник:Bjankuloski06|<sup>''разговор''</sup>]] 23:55, 9 мај 2007 (UTC)
# --[[Корисник:Виктор Закар|Виктор Закар]] 00:13, 11 мај 2007 (UTC)
 
=====Против=====
#
 
=====Воздржани=====
#
:Следната дискусија е зачувана како архива на '''успешна''' кандидатура за администраторски статус. <span style="color:red">'''Не ја менувајте неговата содржина'''</span>. Дополнителни коментари внесувајте на соодветната страна за дискусија (како страница за разговор на [[Разговор_за_{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|оваа номинација]] или номинираниот корисник). Понатамошни промени не треба да се прават на оваа страница.</div>
13.850

уредувања

Прегледник