Разлика помеѓу преработките на „В’лтава“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 180 бајти ,  пред 8 години
== Литература ==
* Општа енциклопедија ЈЛЗ - Загреб 1982 (том 8 Ш-Жва)
влтавата била река која се наоѓала во Чешка и се протегала од падините на пл.мануа па се до пл.тада.
 
== Галерија ==
Анонимен корисник

Прегледник