Облак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 59 бајти ,  пред 10 години
Одбиени последните 2 промени во текстот и вратена ревизијата 2408068 на Idioma-bot
с (r2.7.1) (Бот Додава: ang:Ƿolcen)
(Одбиени последните 2 промени во текстот и вратена ревизијата 2408068 на Idioma-bot)
* [[Грмотевица]]
* [[Грмотевична бура]]
облакот е мала прашина
 
== Надворешни врски ==
 
{{Link FA|nn}}
 
[[vep:Pil'v]]
 
[[af:Wolk]]
[[ang:Ƿolcen]]
[[ar:سحاب]]
[[an:Boira]]
[[ur:بادل]]
[[vec:Nùvoła]]
[[vep:Pil'v]]
[[vi:Mây]]
[[fiu-vro:Pilv]]

Прегледник