Разговор:Облак

    Од Википедија — слободната енциклопедија

    brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

    • врски наместо линкови, англизам.
    • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

    Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:47, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.