Разлика помеѓу преработките на „Томас Кромвел“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Менува: ko:제1대 에식스 백작 토머스 크롬웰)
с
| birth_date = 1485
| birth_place = [[Путнеј]], Англија
| death_date = {{deathпочинал dateна|154028|7јули|28|df=y1540}} (c. aged 55)
| death_place = [[Лондонска кула]], Англија
| occupation = лорд канцелар

Прегледник