Разлика помеѓу преработките на „Саед Џалили“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 88 бајти ,  пред 10 години
с
Бришење на "Jalili_cropped.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Mmxx порад
с (Бришење на "Jalili_cropped.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Mmxx порад)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
[[Податотека:Jalili cropped.jpg|thumb|десно|200п|Саед Џалили]]
'''Саед Џалили''' ([[фарси]] -سعید جلیلی) е роден во {{роден на|6|септември|1956}} во [[Мешхед]], [[Иран]]. Тој е ирански [[државник]] и [[секратар]] на [[Виш совет за национална безбедност на Иран|Вишиот совет за национална безбедност]] на [[Иран]] од [[20 октомври]] [[2007]]. пред тоа секретар беше [[Али Лариџани]].
 

Прегледник