Вестминстерски мост: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Во непосредна близина на мостот се наоѓа [[Вестминстерска палата|Вестминстерската палата]].
 
[[Category:Transport in Westminster]]
[[Category:Transport in Lambeth]]
[[Category:Bridges completed in 1862]]
[[Category:Bridges across the River Thames]]
[[Category:Grade II* listed buildings in London]]
[[Category:Thames Path]]
 
[[cs:Westminster Bridge]]
[[da:Westminster Bridge]]
[[de:Westminster Bridge]]
[[en:Westminster Bridge]]
[[es:Westminster Bridge]]
[[fr:Westminster Bridge]]
[[it:Westminster Bridge]]
[[he:גשר וסטמינסטר]]
[[nl:Westminster Bridge]]
[[no:Westminster Bridge]]
[[pl:Westminster Bridge]]
[[ru:Вестминстерский мост]]
[[simple:Westminster Bridge]]
[[sk:Westminster Bridge]]
[[sr:Вестминстерски мост]]
[[sv:Westminster Bridge]]

Прегледник