Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
| title_orig = ''Nineteen Eighty-Four (1984)''
| translator =
| image = [[СликаПодатотека:1984first.jpg|200п]]
| image_caption = Корица на првото британско издание
| author = [[Џорџ Орвел]]
941.847

уредувања

Прегледник