Сота Хирајама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Сота Хирајама
Sota Hirayama - top.jpg
Лични податоци
Роден на 6 јуни 1985 (1985-06-06) (35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 9
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2006 Heracles Almelo
2007– FC Tokyo
Репрезентација
2010 Јапонија Јапонија 4 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Сота Хирајама (роден 6 јуни 1985) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 4 3
Вкупно 4 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]