Слободно скијање на Зимските олимписки игри 2010 - могул за мажи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слободно скијање на
Зимските олимписки игри 2010
Freestyle skiing pictogram.svg
Могул   мажи   жени
Акробатика   мажи   жени
Ски-крос   мажи   жени
Квалификации


Натпреварите во дисциплината могул во слободно скијање во машка конкуренција на Зимските олимписки игри 2010 се одржаа на 14 февруари. Со почеток во 15:30 по локално време (UTC-8) се одржаа квалификациите, а со почеток од 18:30 финалето.

Освојувачи на медали[уреди | уреди извор]

Злато Сребро Бронза
Канада Александар Билодо Австралија Дејл Бег Смит САД Брајон Вилсон

Надворешни врски[уреди | уреди извор]