Прејди на содржината

Сен Шели ди Тарн

Координати: 44°20′9″N 3°23′3″E / 44.33583° СГШ; 3.38417° ИГД / 44.33583; 3.38417
Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед на циркот Пуњадоар и Сен Шели ди Тарн во Тарнскaта Клисурa

Сен Шели ди Тарн (француски: Saint-Chély-du-Tarn) — село во општината Сент Аними на департманот Лозер, Франција. Лежи во Тарнската Клисура.

Поврзано[уреди | уреди извор]

44°20′9″N 3°23′3″E / 44.33583° СГШ; 3.38417° ИГД / 44.33583; 3.38417