Рјоичи Маеда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рјоичи Маеда
Ryoichi Maeda - big.jpg
Лични податоци
Роден на 9 октомври 1981 (1981-10-09) (41 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 20
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2014 Júbilo Iwata
2015– FC Tokyo
Репрезентација
2007–2013 Јапонија Јапонија 33 (10)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Рјоичи Маеда (роден 9 октомври 1981) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2007 2 1
2008 1 1
2009 2 0
2010 2 0
2011 9 4
2012 8 4
2013 9 0
Вкупно 33 10

Надворешни врски[уреди | уреди извор]