Роберт Дитрих

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Роберт Дитрих (роден на 25 јули 1986 во Костанај - 7 септември 2011) бил германски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]