Претеча (орден)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Претеча — орден што го доделува Бигорскиот манастир на истакнати личности, кои со својот живот и дела го дале својот придонес во обновата на манастирот и значително ја помогнале мисијата и работата на братството.

Одликувани со орденот[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]