Предлошка:Седум врвови-Карта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Седум врвови-Карта is located in Земја
Денали
(6.194 м)
Монблан
(4.810 м)
Елбрус
(5.642 м)
Винсон
(4.892 м)
Кошќушко
(2.228 м)
Карта од седумте врва (или девет, зависно од сметањето)