Податотека:Sciences de la terre.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 256 × 256 пиксели, големина: 165 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Français : Icônes LanthysForWikipédia par Adrien Facélina.
Датум (датум на изворното подигање)
Извор perso.wanadoo.fr/eriollsdesigns/
Автор Изворно подигнато од ClémentGodbarge на Википедија на француски
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Datumdem.svgDatumdem.svg

SVG разработка

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Оваа библиотека е слободна програмска опрема; можете да ја распространувате и/или менувате под условите на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца според објавеното од Фондацијата за слободна програмска опрема; верзија 2.1 на лиценцата, или (по ваш избор) било која понова верзија. Оваа библиотека се распространува со надеж дека ќе биде од корист, но без било каква гаранција; дури ни подразбраната гаранција за продажна погодност или соодветност за определена цел. Погледајте ги верзијата 2.1 и верзијата 3 на ГНУ-овата ограничена општа јавна лиценца за повеќе информации.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на fr.wikipedia.
  • 2006-05-08 15:02 ClémentGodbarge 256×256×0 (168804 bytes) Icônes LanthysForWikipédia par Adrien Facélina. http://perso.wanadoo.fr/eriollsdesigns/ {{LGPL}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:53, 29 јуни 2006Минијатура на верзијата од 21:53, 29 јуни 2006256 × 256 (165 КБ)IndechFrom the French Wikipedia

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.