Разговор:Монтана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Географија Оваа статија е дел од ВикиПроектот Географија, кој има за цел да создаде опсежен географски водич на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Нешто[уреди извор]

Ви молим да не вракете овде чланак за америчката држава, зато што е многу далеке, оноj чланак е многу помал од овоj за бугарскиот град и зато што градот е на Балканскиот полуостров, би било убаво, ако сите Википедии од Балканот го стават одпред на америчката држава или поне имат поjаснуваниjе како e овде. Потребител:Bogorm (разговор) 13:10, 11 март 2009 (UTC)

Jас ви помолил нешто, а ви... Да го били поне обсуждували овде. Потребител:Bogorm (разговор) 16:31, 11 март 2009 (UTC)