Разговор:Африка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Географија Оваа статија е дел од ВикиПроектот Географија, кој има за цел да создаде опсежен географски водич на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Поздрав Guitardemon666! Гледам си се рапишал, нема крај! Браво, супер, само напред. Два мали коментари: ајде ставај Интервики да тие што допишуваат можат одма да скокнат на еден од другити Википедии за додатен материјал (агнлиска има најдобар интервики али и фали тегог за англискиот текст - тој треба „рачно“ да се допише). Второ, аку ти е многу куса статиата, тури и еден {{Патрлок}} па де се и таму категоризира: така луѓе што не знаат зошто да пишат (мада баш нешто ги нема со милиони! ;-) али ваљда ќе ги биде...) имаат од каде да напаѓаат! Инаку многу добро што воспоставуваш нови категории. Немој овоа да го разбереш негативно или критизерски, бидејки си многу плоден, нема место за кукмијавчење ни од моја ни од ничија страна! Голем поздрав, --SkiSki 19:24, 12 Jun 2005 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • карта наместо мапа, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:56, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.