Прејди на содржината

Павел Траханов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Павел Траханов
Роден март 21, 1978(1978-03-21)
Москва, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 33)
Јарослављ, Русија
Позиција одбрана
Шут лева
Играл за ХК ЦСКА Москва (RSL)
Severstal Cherepovets (RSL)
ХК МВД (RSL)/(KHL)
Атлантска московска област (KHL)
Локомотив Јарослављ (KHL)
Играчка кариера 1995–2011

Павел Траханов (роден на 21 март 1978 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]