Прејди на содржината

Оргон

Координати: 44°43′40″N 110°46′36″E / 44.72778° СГШ; 110.77667° ИГД / 44.72778; 110.77667
Од Википедија — слободната енциклопедија

Оргон (монголски: Өргөн е област во Монголија во покраината Дорногови.

Население по години[1][2]
години 2000 2002 2004 2006 2008 2010
Население 2,028 2,026 1,933 1,922 1,796 1,875

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Дорноговь аймгийн статистикийн хэлтэс. Дорноговь аймгийн нийгэм, эдийн засгийн байдал - 2011 он Архивирано на 11 септември 2014 г.. Сайншанд 2012 он.
  2. Дорноговь аймгийн статистикийн хэлтэс. Сумдын нийгэм, эдийн засгийн үзүүлэлтүүдийн зэрэгцүүлэлт. 2000-2010 оноор Архивирано на 19 септември 2013 г.

44°43′40″N 110°46′36″E / 44.72778° СГШ; 110.77667° ИГД / 44.72778; 110.77667