Уланбадрах

Координати: 43°52′16″N 110°25′24″E / 43.87111° СГШ; 110.42333° ИГД / 43.87111; 110.42333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Уланбадрах (монголски: Улаанбадрах) е област во Монголија во покраината Дорногови. Во 2009 година, неговото население било 1,543.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

43°52′16″N 110°25′24″E / 43.87111° СГШ; 110.42333° ИГД / 43.87111; 110.42333