Прејди на содржината

Мандах, Дорногови

Координати: 44°24′22″N 108°15′08″E / 44.40611° СГШ; 108.25222° ИГД / 44.40611; 108.25222
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мандах (монголски: Мандах) е област во Монголија во покраината Дорногови. Во 2009 година, неговото население било 1,528.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

44°24′22″N 108°15′08″E / 44.40611° СГШ; 108.25222° ИГД / 44.40611; 108.25222