Прејди на содржината

Ондоршил, Дундгови

Координати: 45°13′52″N 108°17′02″E / 45.23111° СГШ; 108.28389° ИГД / 45.23111; 108.28389
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ондоршил (монголски: Өндөршил) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 1,616.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

45°13′52″N 108°17′02″E / 45.23111° СГШ; 108.28389° ИГД / 45.23111; 108.28389