Бајанџаргалан, Дундгови

Координати: 45°45′24″N 107°59′35″E / 45.75667° СГШ; 107.99306° ИГД / 45.75667; 107.99306
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајанџаргалан (монголски: Баянжаргалан) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 1,305.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

45°45′24″N 107°59′35″E / 45.75667° СГШ; 107.99306° ИГД / 45.75667; 107.99306