Прејди на содржината

Дерен, Дундгови

Координати: 46°12′37″N 106°42′33″E / 46.21028° СГШ; 106.70917° ИГД / 46.21028; 106.70917
Од Википедија — слободната енциклопедија

Дерен (монголски: Дэрэн) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 2,408.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

46°12′37″N 106°42′33″E / 46.21028° СГШ; 106.70917° ИГД / 46.21028; 106.70917