Прејди на содржината

Саинцаган, Дундгови

Координати: 45°46′00″N 106°16′11″E / 45.76667° СГШ; 106.26972° ИГД / 45.76667; 106.26972
Од Википедија — слободната енциклопедија

Саинцаган (монголски: Сайнцагаан) е област во Монголија во покраината Дундгови.

45°46′00″N 106°16′11″E / 45.76667° СГШ; 106.26972° ИГД / 45.76667; 106.26972