Лус, Дундгови

Координати: 45°30′23″N 105°45′24″E / 45.50639° СГШ; 105.75667° ИГД / 45.50639; 105.75667
Од Википедија — слободната енциклопедија

Лус (монголски: Луус) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 2,106.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

45°30′23″N 105°45′24″E / 45.50639° СГШ; 105.75667° ИГД / 45.50639; 105.75667