Прејди на содржината

Олзит, Дундгови

Координати: 44°56′38″N 106°19′23″E / 44.94389° СГШ; 106.32306° ИГД / 44.94389; 106.32306
Од Википедија — слободната енциклопедија

Олзит (монголски: Өлзийт) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 2,690.[1]

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

44°56′38″N 106°19′23″E / 44.94389° СГШ; 106.32306° ИГД / 44.94389; 106.32306